nowości i premiery

Toyota Yaris GR Sport

Toyota Yaris GR Sport – Bliżej ziemi

Nie udało Wam się kupić limitowanego Yarisa GRMN? No cóż, mamy dla Was nagrodę pocieszenia – Japończycy pokazali wersję GR Sport. Ale… jest w tym haczyk.

I wcale nie jest nim to, że samochód nie będzie miał takich osiągów, jak GRMN, choć nie będzie miał. Ma być „pomostem” pomiędzy modelami, nastawionym na poprawienie prowadzenia.

Z tego powodu w GR Sport pojawią się usztywnione amortyzatory Sachs Performance, zmieniono też poprzeczny stabilizator na sztywniejszy. Te drobiazgi pozwolą też na obniżenie prześwitu – usportowiony Yaris jest o 11 milimetrów bliższy ziemi. Oprócz tego, stoi na dedykowanych, siedemnastocalowych, czarnych felgach, na które naciągnięto opony Bridgestone Potenza RE50. To ma znacznie poprawić prowadzenie japońskiego „mieszczucha”.

Toyota Yaris GR Sport

Z zewnątrz Yarisa poznamy po czarnym spoilerze z tyłu i analogicznie pomalowanych wstawkach na nadwoziu (opcjonalnie będzie można domówić do tego czerwone naklejki). Zmieniono też troszkę zderzaki. We wnętrzu pojawiły się lepiej wyprofilowane fotele wykończone czarno-białym zamszem, czarna podsufitka oraz kierownica przełożona wprost z GT86.

A, najważniejsze, czyli silnik. W przeciwieństwie do trzydrzwiowego GRMN, zamiast 1.8 Turbo znajdziemy tutaj… standardową hybrydę 1.5. I GR Sport dostępny jest tylko jako wersja 5d.

Samochód zadebiutuje 2 października podczas targów w Paryżu.

 

Dyskusja

komentarzy