nowości i premiery

Urocze maleństwo – Fiat 500

20 marca 2007 fani malutkiej „pięćsetki” mieli swoje własne święto. Fiat zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu, film oraz kilka wstępnych informacji. Do oficjalnego debiutu mamy jeszcze trochę czasu, więc nacieszmy się pierwszymi szczegółami.

Zacznijmy od tego, że Fiat 500 jest uroczy. Ma zgrabne kształty, uroczy pyszczek i miłe wnętrze. Nie bez przypadek niektórzy twierdzą, że powinni go rozdawać dzieciom zamiast misiów. Jedynie detale odróżniają nową „pięćsetkę” od przedstawionego w 2004 roku konceptu Trepiuno. Bardzo fajnie, bo miliony fanów na świecie na to właśnie liczyły. O nawiązaniu do starutkiej „pięćsetki” nie muszę wspominać. Fiat po 50 latach zaczyna budować legendę na nowo. Nadwozie liczy 355 cm długości, 165 cm szerokości i 149 cm wysokości. Rozstaw osi to równe 2,3 metra. Fiat zapewnia o dużej indywidualizacji małego Fiacika począwszy od lakieru, dodatkach zewnętrznych, a na wnętrzu kończąc. Dla każdego coś miłego. Urocze prawda?

Mała maska będzie kryła jeden z trzech silników. Benzynowe to 8-zaworowy 1.2 o mocy 69 KM i 16-zaworowy 1.4 o mocy 100 KM. 1.3 MultiJet to natomiast motor wysokoprężny, który osiąga moc 75 KM. Silniki zestrojono z 5- lub 6-biegowymi skrzyniami manualnymi. Niewykluczone, że w późniejszym okresie dołączy najmocniejsza wersja Abarth.

50 lat po debiucie pierwszego Fiata 500, 4 lipca 2007 roku odbędzie się oficjalna premiera najnowszego malucha. Cieszymy się, że jego „rodzinnym” domem jest Polska i nasza fabryka w Tychach. Będziemy dumni, że tak urocze autko opuszcza nasz rodzinny kraj. Jest tylko jedno zmartwienie. Podstawowa wersja zostanie wyceniona na ok. 10 000 euro (ok. 40 000 złotych), a więc możemy jedynie pomarzyć, że nowa „pięćsetka” zapełni nasze ulice niczym poczciwy 126p. Szkoda, ale to piękne marzenia…

Komentarze w temacie pt. Fiat 500 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy