nowości i premiery

Volkswagen Amarok V6 z nowym, mocniejszym silnikiem

Mając na horyzoncie potężną 250-konną klasę X jako konkurenta, VW postanowił pójść za ciosem i wprowadził nową wersję Amaroka V6. Będzie ona występować obok dotychczasowego modelu.

Najmocniejszy pickup VW do tej pory dysponował jednostką 3.0 TDI o mocy 224 KM i momencie obrotowym 550 Nm. Jednak teraz przyszła pora na odmianę przekraczającą 250 KM – dokładnie będzie ich 258, a moment obrotowy wyniesie 580 Nm. Ten ostatni dostępny będzie w zakresie 1 400 – 3 000 obr/min. (moc od 3 250 – 4 000 obr/min.). Dodatkowo silnik wyposażony będzie w opcję Overboost, pozwalającą przy w pełni wciśniętym gazie „wykrzesać” dodatkowe konie mechaniczne. Amarok V6 w topowej odmianie będzie więc dysponował 272 KM. Moc ta będzie przenoszona na wszystkie cztery koła poprzez ośmiobiegową przekładnię Tiptronic.

Najmocniejsza odmiana Amaroka dostępna będzie w odmianach Highline i Aventura. W tej drugiej będzie to jedyny dostępny silnik. Oczywiście poza nowym silnikiem, pojawią się też wyróżniki w stylistyce i wyposażeniu. Z zewnątrz poznamy pickupa po akcentach w kolorze Titanium Black (słupki) oraz 20-calowych felgach z grafitowym wykończeniem. Pojawi się też (w wersji Aventura) nowy lakier – Peacock Green. Wewnątrz pojawiła się kierownica obszyta skórą Nappa. W standardzie znajdziemy automatyczne światła biksenonowe z LED-owymi światłami do jazdy dziennej, doświetlanie zakrętów oraz składane lusterka.

Volkswagen przyjmuje już zamówienia na najmocniejszego Amaroka – w Niemczech ceny zaczynają się od 51 384 Euro za Highline oraz 58 072 Euro za wersję Aventura.

 

Dyskusja

komentarzy