nowości i premiery

Volkswagen Golf GTI TCR trafił do polskiej oferty [CENY]

Nowa limitowana edycja Golfa GTI, nawiązująca do aut TCR, trafiła do polskiej oferty. Ile trzeba zapłacić za mocniejszą wersję tego auta?

Volkswagen Golf GTI TCR to kolejna limitowana edycja kultowego niemieckiego hothatcha. Tym razem, na pożegnanie modelu, zdecydowano się na solidne wzmocnienie silnika oraz wystylizowanie auta w stylu samochodu startującego w wyścigach TCR (aut turystycznych). Golf GTI TCR oferuje 290 koni mechanicznych i 380 Nm momentu obrotowego produkowanego przez jednostkę 2.0 TSI. Moc przekazywana jest na przednią oś za pośrednictwem 7-biegowej przekładni DSG. Sprint do setki ma zajmować zaledwie 5,6 sekundy.

Volkswagen Golf GTI TCR ma ograniczoną możliwość konfiguracji. Do wyboru są cztery kolory specjalne (bazowy + czarny dach) i pięć podstawowych, z czego cztery pokrywają się ze specjalnymi (piąty to czarny deep). W standardzie oferowane są 18-calowe felgi – moża je jednak zamienić na 19-ki z katalogu opcji. Dostępne są jednak tylko dwa wzory. Poza tym we wnętrzu nie znajdziemy charakterystycznej kraty, a dedykowaną tapicerkę ze specjalnym wzorem. Pozostałe opcje to dodatki z zakresu bezpieczeństwa i komfortu (podgrzewane fotele, lepszy system multimedialny czy też szereg elektronicznych asystentów).

Ile trzeba zapłacić za Golfa GTI TCR? Ceny wersji trzydrzwiowej startują od 153 590 zł, zaś wersji pięciodrzwiowej od 155 400 zł. Oznacza to, że dopłata względem Golfa GTI Performance wynosi ponad 20 000 zł.

 

Dyskusja

komentarzy