nowości i premiery

Volkswagen Jetta – Ale to już było

VW prezentuje kolejnego sedana w odstępie kilkunastu dni. Niedawno opisywaliśmy Wam najnowsze wcielenie Polo sedan. Teraz przyszedł czas na zupełnie nowa Jettę. Jak to u VW bywa, nie zostaliśmy zaskoczeni niczym nowym. Ale być może to klucz do sukcesu?

Volkswagen zaprezentował nowa Jettę w Nowym Jorku na Times Square. Miejsce bardzo eksponowane, ale już sam samochód niezbyt przebojowy. Stylistyka nowej Jetty bazuje na designie prototypu New Compact Coupe Concept, który mogliśmy poznać podczas Salonu Samochodowego w Detroit. VW potwierdza też, że od teraz Jetta nie będzie modelem bazującym na Golfie, ale oddzielnym pojazdem, który będzie cechować się swoim niezależnym designem.

Ale mimo to, dalej cechą charakterystyczną tego auta jest zachowawczy design, spokojny w swym wyrazie, a dla niektórych wręcz nudny. Dodanie drugiej pary drzwi do konceptu spowodowało także to, że sylwetka auta, szczególnie z boku, stała się zbyt ciężka. Brakuje Volkswagenowi jakiegoś dodatku, który nadałby mu lekkości. Wielbiciele statecznych, niewyróżniających się limuzyn będą jednak usatysfakcjonowani.

Nowa Jetta urosła o 9 cm, a rozstaw osi zwiększono o 7 cm. Auto charakteryzuje sie następującymi wymiarami: 4,64 m długości, 1,45 m wysokości i 1,78 m wysokości. Oznacza to, ze w środku żadnemu z pasażerów nie powinno zabraknąć miejsca. Deska rozdzielcza została zaprojektowana od nowa, ale i tutaj widzimy nawiązania do innych modeli koncernu.

W Europie do napędu sedana VW posłuży w sumie 6 silników. Benzynowe to: 1.2 TSI (105 KM), 1.4 TSI (122 KM i 160 KM) oraz 2.0 TSI (200 KM). Do tego dochodzą dwa diesle: 1.6 TDI (105 KM) oraz 2.0 TDI (140 KM). Najmniejsza jednostka benzynowa i diesel będą seryjnie dostępne z pakietem BlueMotion, a to oznacza w seryjnym wyposażeniu system Start-Stop i system odzyskiwania energii podczas hamowania.

Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery pojazdu na kontynencie. W USA ceny pojazdu rozpoczynać się mają od 15 995 dolarów.

Dyskusja

komentarzy