nowości i premiery

Volkswagen Polo Original – 40 lat minęło…

Kto nie pamięta serialu „Czterdziestolatek” i słynnej piosenki Andrzeja Rosiewicza? Właśnie tyle lat wybiło mniejszemu bratu Golfa, który przeszedł do tej pory pięć operacji plastycznych. Volkswagen nie mógł tego zostawić bez echa i oto mamy wersje limitowaną.

To był 1975 rok, kiedy wprowadzono pierwszą generację Volkswagena Polo i przez cztery kolejne lata udało się sprzedać 14 milionów sztuk. Specjalna edycja będzie oferowana w Niemczech i powstanie jedynie 1000 egzemplarzy. Wszystkie w pięciodrzwiowym przebraniu z wyborem sześciu wariacji silnika i skrzyni biegów.

2016volkswagen_polo_original1

Będzie dostępny z kilkoma kolorami lakieru, w tym Honey Orange Metallic – niedostępnym nie tylko w zwykłym Polo, lecz również w żadnym innym modelu tego producenta. Samochód będzie miał obudowy lusterek w kolorze nadwozia, przyciemnione tylne światła oraz napis „Original” na błotniku oraz na progach drzwi.

Jeździ na 16-calowych kołach z felgami Portago, a w standardowym wyposażeniu znajdziemy reflektory LED oraz błyszczącą czarną osłonę grilla. Dokonano też kilku zmian we wnętrzu. Mowa o aluminiowych pedałach i czarno-pomarańczowej tapicerce. Kierowca dodatkowo ma do dyspozycji automatyczną klimatyzacje, kamerę cofania oraz system Front Assist z City Emergency Braking.

Właścicielem wyjątkowej edycji można się stać za jedynie 19 950 euro. Klient dodatkowo zaoszczędzi 1 119 euro w porównaniu do zwykłego modelu z identycznym wyposażeniem.

Dyskusja

komentarzyPodobne testy