nowości i premiery

Volkswagen T-Roc R szykuje się do premiery

Ponad 300-konny crossover? Volkswagen jak widać lubi co jakiś czas zaskoczyć nas mocniejszym autem. Do gamy usportowionych modeli dołączy niebawem T-Roc w wersji R.

300-konny T-Roc to szaleństwo? Nic z tych rzeczy. Crossovery są coraz chętniej wybierane przez klientów, a wśród nich nie brakuje osób, które oczekują wysokiej mocy w takim aucie. Volkswagen wybrał dość rozsądną ścieżkę – wersja R zyska zespół napędowy z Golfa R. Oznacza to, że pod maską znajdzie się 305/310-konny silnik 2.0 TSI, który to zostanie spięty z 6-biegowym manualem lub 7-biegową przekładnią DSG. Moc będzie oczywiście transferowana na cztery koła za pośrednictwem sprzęgła Haldex.

T-Roc R zostanie też zmodyfikowany stylistycznie. Możemy spodziewać się agresywniej narysowanych zderzaków, czterech końcówek układu wydechowego oraz 19-calowych felg o lekkim sportowym wzorze. We wnętrzu z pewnością zobaczymy sportowe fotele oraz kierownicę z gamy R-Line.

Karsten Schebsdat, szef działy rozwoju podwozi podkreśla, iż T-Roc R ma dawać dużo frajdy z jazdy. My spodziewamy się wrażeń porównywalnych do Golfa R – oznacza to dużo skuteczności oraz stosunkowo wysoki komfort codziennego użytkowania. Premiera T-Roca R będzie miała miejsce najprawdopodobniej podczas paryskiego salonu samochodowego.

Dyskusja

komentarzy