nowości i premiery

Volkswagen Teramont X – kolejny SUV Coupe – w Chinach

Chiny przyjmą każdą ilość SUV-ów. Tym bardziej jeśli będzie to modny wóz z opadającą linią dachu w stylu coupe. Oto Teramont X – koncept, którego sprzedaż niedługo się rozpocznie.

Dokładniej rzecz biorąc, w przyszłym miesiącu. Tak naprawdę samochód raczej nie ma już tajemnic. Model Teramont (w USA znany jako Atlas) to w założeniu „prosty” duży SUV, napędzany wolnossącym silnikiem 3.6 VR6 o mocy 280 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów są w standardzie. A teraz doszło jeszcze drugie nadwozie. Idąc śladem BMW, Mercedesa, Porsche, Audi, a nawet Skody (również „chiński” Kodiaq GT), Volkswagen przedstawił w Szanghaju odmianę X – czyli „coupe”.

Tradycyjnie jest to wciąż SUV, tylko z opadającą linią dachu i mniejszą ilością miejsca nad głową dla pasażerów z tyłu. Jednak w przeciwieństwie do Mercedesa czy BMW, poziom „coupe” w Teramoncie jest tak niewielki, że nie znając bryły oryginału można by uznać, że jest to po prostu zwykły SUV. Jeśli chodzi o stylistykę, to wygląda trochę, jakby zastosowano tył z T-Roca, łącząc go ze światłami z Passata Varianta, a całość postawiono na 21-calowych felgach z polerowanym wykończeniem. W środku nie wiemy co jest, poza tym, że miejsca jest dla pięciu osób w indywidualnych fotelach, a deska rozdzielcza obejmuje m. in. cyfrowe zegary (ekran o przekątnej 10,25 cala) oraz system inforozrywkowy z ekranem 9,2- cala, czyli zapewne wnętrze w bardzo niewielkim stopniu będzie różnić się od tego ze standardowego Teramonta.

Sprzedaż w Chinach rozpocznie się w maju. Na razie nie ogłoszono, czy Teramont X trafi gdziekolwiek indziej – ale przy modzie na tego typu nadwozia, jest to możliwe. Na przykład może trafić do Stanów Zjednoczonych.

Dyskusja

komentarzy