nowości i premiery

Volkswagen Touareg odświeżony

Stoisko Volkswagena na paryskim salonie samochodowym będzie niewątpliwie bardzo oblegane – poza przestylizowanym Touranem pojawi się tam jeszcze Touareg z nową twarzą. Do palety dołączy też benzynowy silnik V8 o mocy 350 KM.

Najistotniejszy jest delikatny lifting nadwozia – nowe, mniej regularne w kształtach reflektory dodają polotu i upodabniają go do pozostałych modeli rodziny. Świeżości dodają nowe elementy przodu. Z tyłu odróżnimy go po delikatnie zretuszowanych światłach i niewielkim spojlerze.

Nowa jednostka benzynowa plasowana jest pomiędzy dwoma starymi – teraz paleta silników benzynowych wygląda tak: V6 o mocy 260 KM, V8 o mocy 350 KM i W12 o mocy 450 KM. Dodatkowo oferowane są silniki TDI o mocach 174 KM, 225 KM i V10 330 KM.

Ostatnią nowością są cztery nowe kolory nadwozia – szary Atacama, szary Mountain, niebieskosrebrny Arctic, srebrny Leaf, antracytowy Galapagos i czerwień Sierra.

Tak zmodyfikowany Touareg pojawi się wraz z Touranem w salonach już w listopadzie tego roku. Czekamy na następne premiery Volkswagena.

Komentarze w temacie pt. Volkswagen Touareg FL na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy