Frankfurt 2009

Volvo C30 facelifting – Więcej charakteru

Niedawno na naszych łamach opisywaliśmy Wam Volvo C70 poddane liftingowi. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek szwedzkiej marki. We Frankfurcie swą światową premierę będzie mieć także odmienione Volvo C30. Oto pierwsze informacje na temat tego auta.

Podobnie jak C70, i C30 zyskuje nową twarz przejętą wprost z prototypowego S60. O ile w kabriolecie prezentowała się ona trochę dziwnie, o tyle tutaj wygląda znakomicie. Auto zyskuje na dynamice, wyrazistości i urodzie. W tylnej części dolna nakładka zderzaka może teraz być pokryta dowolną barwą dostępną w palecie kolorów. Jeśli już przy barwach jesteśmy, to w gamie pojawia się nowa pozycja nazwana Orange Flame. Poza tym klienci będą mieli do wyboru dwa dodatkowe wzory alufelg, w tym możliwość zamówienia obręczy w białym kolorze.

W opcji producent oferować będzie teraz specjalny pakiet zmian wizualnych, nadający autu więcej charakteru. W jego skład wchodzą nowe obudowy lamp przeciwmgielnych oraz nakładki na przedni i tylny zderzak oraz progi. Wszystkie one będą barwy aluminiowej. W odmianach D5 i T5 pojawią się dodatkowo dwie końcówki wydechu wykonane z polerowanej stali. We wnętrzu producent postanowił wzbogacić wybór kolorów tapicerek.

Pod maską C30 znajdziemy trzy silniki diesla i tyleż samo benzynowych. Diesle reprezentują jednostki: 2.4 D5 (180 KM), 2.0D (136 KM) oraz 1.6D DRIVe (109 KM). Natomiast motory benzynowe to: 2.5 T5 (230 KM), 2.0 (145 KM) i 1.6 (100 KM). W opcji klient będzie mógł zamówić sportowe zawieszenie, które posiada sztywniejsze amortyzatory i sprężyny. Dodatkowo obniża ono pojazd o 10 mm. Wraz z nim otrzymuje także zmieniony układ kierowniczy, szybciej reagujący na polecenia kierowcy.

Volvo C30 oficjalnie zadebiutuje na Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Wtedy tez poznamy ceny opisywanego samochodu.