nowości i premiery

Volvo S60/V60/XC60 R-Design – Więcej wyrazu

Ostatni facelifting przyniósł m.in. duże zmiany w wyglądzie Volvo Serii 60. Nie do końca jednak wyszły one autom na dobre. Ci, którzy pragnęli, by szwedzkie modele zyskały więcej charakteru, mogą teraz kupić pakiet R-Design. Dzięki niemu choć trochę uda się poprawić ich spokojny wygląd.

Volvo od razu prezentuje pakiet R-Design dla wszystkich wersji nadwoziowych modelu 60. Wszystkie trzy zyskują nowy, czarny grill, zmodyfikowane światła, nowe progi, a także zmodyfikowane zderzaki, tylny dyfuzor i dwie końcówki wydechu. S60 i V60 oferowane są z 19-calowymi alufelgami, a XC60 z 20-calowymi.

We wnętrzu czekają na nas nowe, sportowe fotele, które pokryto specjalną tapicerką ze skórzanymi wstawkami. Opcjonalnie można zamówić w pełni skórzaną tapicerkę. Podsufitka jest teraz czarna, a całość wykończono kontrastowymi szwami. Pojawiają się także dodatki wykonane ze stali nierdzewnej.

W S60/V60 zawieszenie obniżone jest o 15 mm, a sprężyny usztywnione są o 15 proc. Oba auta posiadają także specjalne amortyzatory z tyłu, które zapewniają szybszą pracę. W autach pojawiają się także sztywniejsze tuleje, a z przodu rozpórka. Również XC60 jest sztywniejsze, ale tutaj zadbano także o komfort jazdy. Pakiet R-Design dostępny będzie ze wszystkimi silnikami oferowanymi w opisywanych modelach.

Dyskusja

komentarzy