nowości i premiery

Volvo V40 Cross Country T5 AWD – Mocne cztery łapy

Volvo zmienia najmocniejszy wariant silnikowy dostępny w modelu V40 Cross Country – miejsce 2,5-litrowej, 5-cylindrowej jednostki zajmie 4-cylindrowa z nowej rodziny DRIVe-E. Do kompletu kompaktowy Szwed otrzyma 8-biegową skrzynię automatyczną oraz napęd na cztery koła.

Topową jednostkę napędową montowaną w Volvo V40 Cross Country stanowił dotychczas 2,5-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy T5 o pięciu cylindrach i 20 zaworach. Legitymował się mocą 254 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 360 Nm. W styczniu przyszłego roku sytuacja zmieni się, gdyż do palety silników V40 Cross Country dołączy nowy motor z rodziny Drive-E, po raz pierwszy w Volvo połączony z napędem AWD. Również otrzyma oznaczenie T5.

Nowoczesna jednostka benzynowa to 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Osiąga moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 350 Nm. Standardowo będzie on połączony z nową, 8-biegową skrzynią automatyczną, która w opcji otrzyma możliwość zmiany przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy. Napęd będzie przekazywany na obie osie.

Uzupełnieniem zmian w Volvo V40 Cross Country będą 19-calowe, dwukolorowe obręcze Damara, które z listy akcesoryjnej trafią jako opcjonalne (wcześniej trzeba było je zamawiać z akcesoryjnego katalogu wyłącznie jako kompletne koła wraz z oponami). Ponadto, do palety lakierów nadwozia dołączy błękitny lakier Power Blue, znany z serii 60, a całości dopełni zaktualizowany system multimedialny Sensus Connect.

Dyskusja

komentarzy