nowości i premiery

Vratis Vucari, czyli nowy polski samochód. Ma bazować na BMW

Kolejny pomysł na „polski” samochód. Tym razem firma o tajemniczo brzmiącej nazwie Vratis planuje stworzenie luksusowego coupe.

Oczywiście słowo „planuje” jest tutaj kluczem, bo nie wiadomo, czy w ogóle zobaczymy ten pojazd w finalnej formie. Tak samo w cudzysłów można wziąć słowo „polski”, gdyż Vucari będzie tak naprawdę przebudowanym innym samochodem. Nie byle jakim, bo bazą ma być BMW 650i generacji F13. Sercem będzie więc jednostka 4.4 V8, która generuje ok. 450 KM.

Vratis zapowiada, że chce stworzyć 49 aut. Pięć z nich ma bazować na BMW M6 (będzie to Vratis Vucari R), zaś 4 sztuki jako bazę wykorzystają otwartą wersję BMW Serii 6. Cała produkcja ma być w stu procentach ręczna, a każdy egzemplarz zyska indywidualnie wykończone wnętrze.

Stylistyka Vratisa Vucari inspirowana jest starszymi samochodami (być może nawet Warszawą, ale designerzy nie przyznają się do tego), choć postawiono na nowocześniejszy design. Kiedy powstaną te auta? Oto doskonałe pytanie – można obstawiać różne daty. Producent w ogóle nie wypowiada się na ten temat, a jego nikła rozpoznawalność raczej nie ułatwi sprzedaży 49 aut.

Źródło: Vratis Vucari (Facebook)

Dyskusja

komentarzy