nowości i premiery

VW Golf Cabriolet Karmann Edition – Zarobić na historii

Volkswagen postanowił nawiązać do swojej bogatej historii i współpracy z firmą Karmann. A najlepiej wraca się do historii poprzez limitowane edycje. Tym razem wybór padł Golfa Cabrio. Szkoda tylko, że poza nazwą niewiele łączy ten pojazd z historycznymi przodkami.

Volkswagen i Karmann to od kilku lat jedna rodzina. Niemiecki koncern w 2009 r. wykupił bankrutującą firmę i wykorzystuje jej potencjał do projektowania całkiem ciekawych konceptów. Obie firmy łączy także ciekawa przeszłość, a jednym z najsłynniejszych wspólnych projektów był Karmann Ghia.

Dzisiaj Niemcy pragną zarobić trochę na historii prezentując limitowaną edycję Golfa Cabrio o nazwie Karmann Edition. Zewnętrznie samochód wyróżnia się chromowanym wykończeniami oraz 17-calowymi alufelgami. We wnętrzu za to więcej nowości – czekają na nas sportowe, dwukolorowe fotele, pokryta skórą kierownica, a także kontrastowe, szare szwy.

Dodajmy do tego wykończenia ze szczotkowanego aluminium, chromowane dodatki oraz specjalne nakładki progowe z nazwą serii i mamy komplet dodatków. Wyposażenie wzbogaca się m.in. o lepszej jakości zestaw audio, czy też czujniki parkowania. Volkswagen Golf Cabriolet Karmann Edition oferowany będzie tylko w Niemczech. Auto sprzedawane będzie z kilkoma jednostkami napędowymi o mocach od 105 KM do 160 KM. Ceny zaczynają się od 27 275 euro.

Dyskusja

komentarzy