nowości i premiery

VW Golf Edition – Świętujemy

Pamiętacie zapewne, jak przy okazji Salonu Samochodowego w Pekinie prezentowaliśmy Wam koncepcyjnego Golfa Edition. Wersja ta powstała by uczcić przypadające w tym roku 40-lecie modelu. W Lipsku poznajemy wersję seryjną auta. Jednym słowem: świętujemy.

W Pekinie Volkswagen anonsował chęć wprowadzenie do oferty specjalnego, rocznicowego modelu. W Lipsku przyszła pora na premierę odmiany seryjnej, która jednak nie jest dokładną kopią koncepcyjnego auta. Nazwa jednak pozostaje ta sama – Editon. Zobaczmy w takim razie co się zmienia, a co pozostaje?

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to zyskujemy 17-calowe alufelgi (opcjonalnie 18-calowe), ksenonowe światła i przyciemniane tylne szyby. I to by było na tyle. Wydaje się, że to trochę mało, ale jak się nie ma co się lubi… Za to we wnętrzu już nie oszczędzano na wyposażeniu.

Fotele pokrywa tapicerka powstała z połączenia skóry i alcantary. Skórą obito również koło kierownicy, a całość uzupełniono o drewniane wykończenia. Dalej mamy podświetlane progi, czarną podsufitkę i zestaw multimedialny Composition Media. Oprócz niego wyposażenie auta wzbogacono o: adaptacyjny tempomat, system wykrywający pojazdy znajdujące się w martwym polu, a także pakiet Light & Sight obejmujące automatyczne światła i czujniki deszczu.

Dyskusja

komentarzy