producenci i rynek

Arrinera Hussarya i wizjonerzy designu

Arrinera Automotive, firma stojąca za modelem Hussarya, podpisała umowę z Luc&Andre, międzynarodową marką zajmującą się m.in. designem motoryzacyjnym. Wizjonerzy o polskich korzeniach będą odpowiedzialni za stworzenie wnętrza dla polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya.

Marka Luc&Andre swoją sławę zawdzięcza wczesnym latom działalności, kiedy to firma ta zajmowała się tworzeniem mebli, które inspirowane były legendami świata motoryzacji, czyli takimi samochodami, jak chociażby: Porsche 911, czy AC Cobra 427. Wydaje się, że to odpowiednie portfolio, żeby zaprojektować i wykonać wnętrze Arrinery Hussarya.

Sam samochód natomiast ma być symbolem luksusu i prestiżu. Tu jednak nie wystarczy muskularna sylwetka i nowinki techniczne na miarę współczesnych samochodów. Całość pojazdu musi się wpisywać w koncepcję marki luksusowej, by nie powiedzieć egzotycznej, a zatem również wnętrze musi spełniać pewne wymogi. Nie może być ono szablonowe. Dlatego też Arrinera Automotive podjęła współpracę z wizjonerami design, jakimi są Luc&Andre. W końcu Hussarya ma konkurować na rynku z najbardziej prestiżowymi markami świata.

„Auta dedykowane kolekcjonerom supersamochodów, a takimi mają być pojazdy z pierwszej, limitowanej serii Arrinery Hussarya, muszą charakteryzować się wysmakowanym, designerskim wykończeniem. To dlatego powierzyliśmy projekt wnętrza Arrinery Hussarya projektantom, którzy swoimi dokonaniami udowadniają, że potrafią sprostać wymaganiom najbogatszych klientów” – wyjaśnił Łukasz Tomkiewicz, Prezes Zarządu Arrinera Automotive. „Nie ukrywam, że istotne dla nas było także to, że obaj projektanci mają polskie korzenie. Swoimi dziełami udowadniają, że Polacy potrafią projektować na światowym poziomie” – dodał prezes Arrinery.

Sami właściciele firmy Luc&Andre są zadowoleni z podjętej współpracy. Dostrzegają w niej spore wyzwanie, ale i zaszczyt możliwości wzięcia udziału w projekcie, jakim jest Hussarya. Stawiają oni na styl i jakość wnętrza, które będą projektować, tak aby trafić w gusta grupy docelowej, a także by przeskoczyć na tym tle potencjalną konkurencję tego supersamochodu. Jak sami mówią – „Mamy nadzieję, że wspólnie opracowany i zrealizowany przez nas design wnętrza stanie się jego istotnym atrybutem”.

Firma Luc&Andre ma swoich odbiorców już w takich krajach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Szwajcaria, USA, Niemcy, czy Rosja. Swoje dzieła wykańczają często nietypowymi materiałami o bardzo wysokiej jakości. Stosują między innymi miedź, aluminium, karbon oraz złoto. Wszystko produkowane jest ręcznie z dbałością o najmniejsze detale, dzięki czemu wszystkie produkcje są unikalne i wyjątkowe.

Dyskusja

komentarzy