producenci i rynek

Chevrolet zapowiada produkcję elektrycznego Sparka

Chevrolet coraz odważniej wkracza w świat ekologicznej motoryzacji. Kolejnym modelem, który ma reprezentować ten nurt, będzie elektryczna odmiana miejskiego Sparka. Auto w sprzedaży ma pojawić się za dwa lata, a pierwsze testy powinny się już niedługo rozpocząć.

Chevrolet pochwalił się właśnie, że zamierza wypuścić na rynek w pełni elektryczną odmianę miejskiego Sparka, która zyska przydomek EV. „Spark EV to kolejny krok w stronę realizacji planu Chevroleta, zakładającego zaoferowanie klientom zróżnicowanych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby z zakresu transportu i stylu życia ludzi na całym świecie” – mówi Jim Federico, główny inżynier Chevroleta ds. pojazdów elektrycznych.

Samochód pod względem wizualnym nie powinien ulec żadnym zmianom, natomiast kwestia napędu, jego mocy i wszelkich danych technicznych na razie pozostaje nie znana. Elektryczny Spark powstanie m.in. na podstawie opinii uczestników programu demonstracyjnych jazd testowych samochodami elektrycznymi Chevroleta, prowadzonego w Szanghaju (Sail EV), Korei (Cruze EV) oraz Indiach (Beat EV).

Chevrolet Spark EV w seryjnym wcieleniu zadebiutuje za dwa lata. Dokładniej, pojazd wejdzie do sprzedaży w ograniczonej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach całego świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, na początku 2013 roku. Czekamy na więcej informacji.

Dyskusja

komentarzy