producenci i rynek

Chevy Camaro wiecznie żywy

Mamy dobre wieści! GM zdecydował się wprowadzić do produkcji seryjnej następcę słynnego amerykańskiego muscle cara. Camaro, które na początku 2009 roku trafi do salonów, nie powinno znacząco odbiegać od prototypu. Być może trafi też do Europy.

Tak twierdzi GM i trzymamy firmę za słowo. Prototypowe Camaro to udana kwintesencja historii i futuryzmu, która robi piorunujące wrażenie. Obok charakternej stylizacji koncept oferował widlastą ósemkę i 400 KM. Auto seryjne będzie miało pod maską motory V6 i V8. Do wyboru skrzynie automatyczne i manualne.

Camaro wrósł w amerykański pejzaż jak mało które auto, więc Amerykanie już się pewnie nie mogą doczekać nowego Chevy’ego. Ale uwaga! Włodarze GM rozważają również wprowadzenie auta na rynek europejski. Trzymamy kciuki!

Co skłoniło GM do takiej decyzji? Po części sukces Mustanga, po części kiepska sytuacja na rynku, po części też mnóstwo fanów poprzedniego Camaro. W Internecie działa ponad 1000 fanklubów tego modelu. A według ostatniego raportu Online America słowo „Camaro” znalazło się w dziesiątce najpopularniejszych słów wpisywanych do wyszukiwarek w zeszłym roku w kategorii samochodów. Camaro wiecznie żywe.

Komentarze w temacie pt. Chevrolet Camaro Concept na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy