producenci i rynek

Ferrari wprowadzi do oferty SUV-a

Sergio Marchionne uwielbia podejmować kontrowersyjne decyzje. Ferrari przez wiele lat zarzekało się, że w ich ofercie nie pojawi się SUV – aż do dzisiaj.

Otóż Sergio Marchionne bez żadnego zawahania potwierdził, że w przeciągu 30 miesięcy rozpoczną się prace nad pierwszym SUV-em Ferrari. Oczywiście jak na auto tej marki przystało jego produkcja będzie ściśle limitowana. Nie znamy jeszcze jednak przewidywanej liczby egzemplarzy, które opuszczą fabrykę w Maranello.

Czego możemy być pewni? Nowy SUV Ferrari zapewne wykorzysta część rozwiązań z Modelu GTC4 Lusso, w tym napęd na cztery koła. Pod maską pojawi się zarówno doładowana V8-ka jak i mocarne V12. Spodziewać się również można nadwozia 3-drzwiowego, choć dodatkowa para “furtek” również nie jest wykluczona.

Decyzja Marchionne wzbudziła sporo kontrowersji. Jego poprzednik, Luca di Montezemolo zarzekał się, iż Ferrari nigdy nie wprowadzi do oferty limuzyny, SUV-a czy auta stricte elektrycznego. Jak to się rozwinie pod skrzydłami aktualnego prezesa? To pokaże czas – jak widać jednak Marchionne nie boi się odważnych ruchów.