producenci i rynek

Fiat: Wyprzedaż rocznika 2009 i ciekawa promocja Punto Evo

Jeszcze kilka lat temu zastanawiano się, czy Fiat dożyje końca dekady. Tymczasem włoski koncern, m.in. za sprawą Pandy czy też Grande Punto stanął na nogi i świetnie sobie radzi. Przykład to chociażby ostatnie przejęcie Chryslera. W Polsce firma rozpoczyna wyprzedaż rocznika 2009 i promocje Punto Evo.

Fiat Auto Poland rozpoczął wyprzedaż samochodów osobowych z rocznika 2009. Firma jest jedną z pierwszych marek na rynku, która zdecydowała się na uruchomienie wyprzedaży już październiku. Oferta dotyczy całej gamy nowych modeli. I tak, jeśli chcemy zakupić Grande Punto oraz Bravo, uzyskamy rabat do 6 000 zł, podobnie jak w przypadku modelu Linea. Decydując się na zakup Pandy, klient może liczyć na rabat sięgający 4 000 zł.

W segmencie samochodów klasy średniej wyższej, model Croma objęty jest promocją do 20 000 zł, a Sedici oraz Qubo kwotą do 5 000 zł. Fiat Doblo jest teraz tańszy nawet o 8 000 zł. Alternatywnie do oferty rabatowej klient może skorzystać z oferty kredytowej lub leasingu. Koncern wprowadza nowy kredyt o nazwie „Tyle procent na ile lat”. Oprocentowanie kredytu zależne jest od ilości lat, na które kredyt został zaciągnięty.

W przypadku kredytu na okres 1 roku oprocentowanie wynosi zaledwie 1 proc., a kredytu 2-letniego oprocentowanie równe jest 2 proc. i analogicznie w przypadku pozostałych okresów kredytowania (maksymalnie 8 lat/8 proc.). Kredyt dostępny jest dla całej gamy modeli Fiata, a w przypadku większości z nich klient po skorzystaniu z tej oferty otrzyma dodatkowo rabat sięgający od 1 000 zł do 2 000 zł. W przypadku finansowania zakupu samochodu poprzez leasing, cała gama modeli Fiata objęta jest ofertą leasingu 103 proc.

Fiat rozpoczął także promocję najnowszego wcielenia Punto o nazwie Evo. Podczas wyścigu motocyklowego z cyklu Moto GP na torze Estoril, 4 października 2009, zespół FIAT Yamaha Team zaprezentował nowe barwy motocykli, dla których inspiracją był nowy model. Nowe wzory grafik opracowało studio FIAT Centro Stile, a konkretnie Aldo Drudi, projektant współpracujący z zespołem FIAT Yamaha Team. Zarówno barwy motocykli Yamaha M1, jak i kombinezony zawodników bezpośrednio nawiązują do Punto Evo.

Dyskusja

komentarzy