producenci i rynek

Honda Civic dostępna w polskich salonach od 64 900 zł

9. generacja Hondy Civic wkracza właśnie do polskich salonów sprzedaży. Model oferowany będzie jako 5-drzwiowy hatchback, a także sedan. Auto zostało wycenione na minimum 64 900 zł. Czy taka cena pozwoli mu na powtórzenie sukcesu poprzednika?

Na nowego Civica wielu fanów motoryzacji czekało z niecierpliwością. Rewolucyjna, 8. generacja modelu pozwoliła na osiągnięcie wielkiego sukcesu, więc przed następcą postawiono wysoko zawieszoną poprzeczkę. 9. generacja jest ewolucją poprzednika, bardziej dopracowaną, ale również do niego podobną.

Teraz model ten wkracza do polskich salonów sprzedaży. W naszym kraju auto oferowane będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – hatchback oraz sedan. Do napędu posłużą na początek dwie, benzynowe jednostki napędowe. Mniejsza z pojemności 1,4-litra osiąga moc 100 KM i 127 Nm momentu obrotowego. Mocniejsza ma pod maską 1,8-litrowy silnik o mocy 142 KM i 174 Nm momentu obrotowego. Jednostki mogą współpracować z 6-stopniową skrzynią manualną lub 5-biegowym automatem.

Nabywca wybierać będzie pomiędzy czterema wersjami wyposażenia: S, Comfort, Sport oraz Executive. Podstawowa – S – oferuje w serii: 6 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy VSA, centralny zamek, elektrycznie otwierane szyby we wszystkich drzwiach oraz elektrycznie regulowane lusterka. Co ciekawe np. w sedanie w wersji S dostajemy klimatyzację manualną, której w ogóle nie ma w hatchbacku. Radio CD jest w wyposażeniu sedana zawsze, w hatchbacku dopiero od wersji Comfort, a w opcji w odmianie S. Natomiast Ci, którzy kupują odmianę 5d S od razu dostają aluminiowe felgi, za to w sedanie są one dostępne dopiero od wersji Comfort.

Najtańsza odmiana hatchback z silnikiem 1.4 w wersji S została wyceniona na 64 900 zł. Najdroższy Civic z tym silnikiem to odmiana Sport za 73 200 zł. Silnik 1.8 dostępny jest zarówno w sedanie (jako jedyna opcja), jak i hatchbacku. Tutaj oba modele posiadają tę samą cenę i w odmianie S startują z pułapu 69 900 zł. Najdroższy Civic w Polsce to wersja 1.8 EXECUTIVE NAVI ACC/CMBS za 109 900 zł.

Dyskusja

komentarzy