producenci i rynek

Hybrydowe Fordy C-MAX na rynku już od 2013 roku

Kolejny koncern prezentuje swój program budowy ekologicznych odmian swoich modeli. Tym razem Ford pochwalił się swoją nową proekologiczną polityką produkcyjną. Producent zakłada, że w 2013 r. w jego ofercie znajdzie się pięć pojazdów o napędzie elektrycznym i hybrydowym.

Kto nie inwestuje w ekologię, technologię hybrydową i elektryczną, ten wkrótce może zacząć tracić klientów. Coraz więcej koncernów podąża w tym kierunku i prezentuje swoje plany oraz strategie dotyczące proekologicznych działań na najbliższe lata. Wiąże się to przede wszystkim z wprowadzaniem do sprzedaży nowych wersji i odmian już oferowanych modeli.

Ford zamierza od 2013 r. w swojej hiszpańskiej fabryce w Valencii produkować dwie wersje zaprezentowanego w zeszłym roku modelu C-MAX. Będą to odmiany: HEV (Hybrid Electric Vehicle) oraz PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle). Na inwestycję w samej fabryce koncern przeznaczył już 27 mln euro. Hybrydowe napędy mają być połączeniem małego silnika spalinowego z jednostka elektryczną.

Fordy C-MAX HEV i C-MAX PHEV mają dołączyć do trzech innych ekologicznych modeli zapowiadanych przez firmę. Najwcześniej ma się pojawić elektryczna wersja dostawczego modelu Transit Connect, o której mogliście przeczytać również na naszych łamach. W 2012 r. w ofercie dostępne będzie następne wcielenie Focusa z hybrydowym napędem. Trzeci model ma mieć także hybrydowy napęd, ale jak na razie producent milczy na jego temat.

Dyskusja

komentarzy