producenci i rynek

Individual-izm Volkswagena

Słowo „Volkswagen” w języku Goethego to dosłownie samochód dla ludu. W każdej masie znajdą się jednak indywidualiści, którzy oczekują bardziej wyrafinowanych, lepiej wyposażonych i bardziej unikatowych samochodów. To dla nich jest Individual.

Volkswageny oznaczone dyskretnym znaczkiem ze stylizowaną literą „i” to właśnie propozycja dla tych, dla których zwykły VW jest za zwykły. Volkswageny z serii Individual będą się wyróżniały specjalnym wyposażeniem, designerskimi dodatkami lub bardzo zaawansowanymi przeróbkami (np. przedłużony Phaeton). Zindividualizować można Golfa i wszystkie jego pochodne (Golf Plus, Jetta, Touran, Eos), Passaty, Phaetona, Touarega i nawet emeryta Sharana. Polo i Fox muszą się obejść bez odrobiny individualizmu.

Znaczek z charakterystyczną literą znajdzie się na chłodnicy i obu błotnikach. Będzie też wytłoczony na skórzanej tapicerce. Jeszcze tylko aluminiowa tabliczka na progach i już wiadomo, że jak bardzo individualnymi Volkswagenami mamy do czynienia.

Oprócz modeli z „i” w ofercie Niemców znajdą się rześkie i dynamiczne modele z serii R (jest już Golf R32, być może będzie Passat R36) oraz specjalne wersje mainstreamowych modeli (Polo GTI Cup Edition, Cross Polo, Touareg W12 Exclusive).

Komentarze w temacie pt. Volkswagen Individual na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy