producenci i rynek

Kia pracuje nad nową Optimą. Pierwsze auta są już testowane

Koreańczycy nie zwalniają tempa i wypuszczają nowość za nowością. Teraz na horyzoncie jest kolejne wcielenie Optimy.

Pierwszy samochód sfotografowano w Korei. Jest najprawdopodobniej już gotowe auto, które ubrano w stosunkowo lekki kamuflaż. Tempo prac nad Optimą może zaskakiwać – aktualna generacja dopiero co przeszła lifting, a na rynku obecna jest od 2015 roku. Konkurencja jednak nie śpi, a Kia nie chce zostawać w tyle. Klasa średnia jest dla tej marki stosunkowo ważnym segmentem – zarówno w USA jak i w Korei model K5/Optima sprzedaje się całkiem nieźle. W Europie jest nieco gorzej, choć coraz więcej osób przesiada się na samochody tej marki.

Nowa Kia Optima jest najprawdopodobniej rozwijana równolegle z nowym wcieleniem Hyundaia i40. Obydwa auta powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Nowa Optima będzie najprawdopodobniej wierna charakterystycznej dla tego modelu stylistyce. Jest ona ciepło odbierana przez klientów marki, a sam samochód należy do ładniejszych propozycji w swoim segmencie. Sfotografowane auto jest dość mocno zamaskowane, ale charakterystyczna linia dachu oraz specyficzny słupek C wyglądają na podobne do aktualnego wcielenia.

Trzecia generacja Kii Optimy wykorzysta zapewne wiele nowych rozwiązań, takich jak np. układ „miękkiej hybrydy”. W ofercie, wzorem aktualnej wersji, nie zabraknie też odmiany zasilanej z gniazdka, czyli hybrydy typu plug-in.

Dyskusja

komentarzy