producenci i rynek

Kia Soul – Od lutego 2009 w Polsce

Uwaga! Na polski rynek wjeżdża nowa Kia Soul. Auto w salonach będzie już od lutego 2009. Kia liczy, że nowy model zdobędzie sporą popularność na europejskich rynkach. Ma mu w tym pomóc duża liczba wersji wyposażeniowych oraz wiele możliwości indywidualizacji auta.

Kia Soul wywodzi się od conceptu, zaprezentowanego podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w 2006r. Samochód stylistycznie nie odbiega znacznie od swego protoplasty. Ogólnoświatowa premiera modelu Soul odbyła się w tym roku na salonie paryskim.

Soul wykorzystuje całkiem nową płytę podłogową, która będzie w przyszłości służyć także (z niewielkimi zmianami) innym modelom marki. Nową Kię cechuje duży rozstaw osi (2550 mm) oraz wysoko poprowadzona linia dachu (1610 mm). Szerokość auta to 1785 mm. Dzięki temu, mimo niewielkiej długości (4,1 m) w kabinie jest wystarczająco miejsca dla pięciu osób, a pojemność bagażnika wynosi 340 litrów (tyle samo, co w cee’d).

W środku pojazdu znajdziemy, oprócz dużej ilości miejsca nad głową oraz sporej przestrzeni na nogi, także sporo funkcjonalnych schowków. Dodatkową zaletą jest możliwość własnej aranżacji wnętrza. Możemy wybierać w kolorach wnętrza, tapicerkach oraz w szerokiej gamie akcesoriów. Ingerować możemy również w wygląd zewnętrzny auta, nadając mu oryginalny charakter.

Do napędu nowego Koreańczyka będą służyć 2 jednostki napędowe. Benzynowy motor 1.6 o mocy 124 koni oraz diesel o tej samej pojemności, generujący 128 KM. Jednostka wysokoprężna będzie dostępna także z automatyczną skrzynią biegów. Napęd przenoszony na przednie koła.

Nie znamy jeszcze oficjalnych cen Kii Soul w Polsce. Dla przykładu auto we Francji będzie kosztować od 14 990 do 19 990 euro. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, zostało już niewiele czasu.

Komentarze w temacie Kia Soul na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy