producenci i rynek

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe oficjalnie zaprezentowany w Polsce

Bat na Panamerę? Mercedes-AMG staje do walki z przebojowym Porsche. Model GT 4-Door Coupe ma ogromne szanse na rynkowy sukces.

Mieszanka genów nowych modeli AMG z komfortem dużych Mercedesów? To musi się udać. Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe to kolejny model tworzony głównie przez specjalistów z Affalterbach. Choć czerpie on garściami z nowych modeli Mercedesa, to jednak w zasadzie nic go nie łączy z żadnych z nich. No, prawie – część podzespołów, w tym płyta podłogowa, są wspólne z CLS-em i Klasą E. Na tym jednak koniec – cała reszta, począwszy od zawieszenia aż po nadwozie i wnętrze była tworzona indywidualnie i zdecydowanie różni się od całej gamy producenta ze Stuttgartu.

Stylistycznie Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe mocno nawiązuje do sportowego GT z rodziny AMG. Ostro poprowadzony przód z grillem Panamericana, łagodnie opadająca tylna część nadwozia oraz wąskie lampy, które przypominają te z GT sprawiają, iż geny tej rodziny są tutaj widoczne już na pierwszy rzut oka. Nie inaczej jest we wnętrzu. Choć cała forma przypomina nieco to z Klasy E i CLS, to konsola środkowa zyskała charakterystyczny leżący moduł, który przypomina ten z modelu GT. Dodatkowo wyposażono go w nowe przełączniki z wyświetlaczami, które nadają tutaj nieco luksusowego i technicznego klimatu.

Zobacz także: Polski cennik Mercedesa-AMG GT 4-Door Coupe

Egzemplarz, który zaprezentowano w Polsce, to topowa wersja GT 63 S w kolorze Magno Grey. W środku znajdziemy kubełkowe fotele Performance, które dodatkowo dodają sportowego klimatu. Wyróżnikiem tego modelu są dodatkowe cyfrowe przełączniki na kierownicy, odpowiadające za ustawienia trybów jazdy, wydechu i spoilera. Można jest konfigurować wedle własnych upodobań, podpinając konkretne funkcje pod przełączniki po lewej stronie.

Ilość miejsca na tylnej kanapie jest w pełni akceptowalna. Przestrzeni nad głową również nie zabrakło – nawet wyższe osoby nie będą tutaj narzekały. Bagażnik z kolei sprawdzi się nawet w przypadku większej rodziny – jest stosunkowo przestronny i ustawny.

Mercedes-AMG GT 63 S jest pozycjonowany nieco wyżej niż E 63 S. Model ten wyróżnia się bogatszym wyposażeniem oraz mocniejszym silnikiem. 4-litrowe V8 podkręcono tutaj do 640 KM i 900 Nm. W ofercie Mercedesa-AMG GT 4-Door Coupe jest także odmiana GT 63 (585 KM) GT 53 (430 KM, 3.0 R6) i GT 43 (367 KM, 3.0 R6).

Pierwsze egzemplarze Mercedesa-AMG GT 4-Door Coupe pojawią się w Polsce pod koniec bieżącego roku. Ceny tego modelu startują z poziomu 430 500 zł za wersję GT 43.

Dyskusja

komentarzy