producenci i rynek

Milion samochodów Mitsubishi z fabryki NedCar

Mitsubishi z dumą ogłosiło, że z taśm produkcyjnych zakładu NedCar zjechał milionowy egzemplarz marki, którym okazał się model Colt w wersji ClearTec. Podczas uroczystości auto zostało przekazane miastu Sittard-Gellen, gdzie znajduje się zakład.

Od początku istnienia wytworzono tam ponad 4,5 miliona pojazdów: DAF, Volvo, Smart i Mitsubishi. Produkcja samochodów japońskiej marki rozpoczęła się dopiero w 1995 r. wraz z uruchomieniem linii produkcyjnej modelu Carisma (391 345 sztuk). 3 lata później zaczęto montować minivana o nazwie Space Star, a w 2004 r. nowego Colta (294 208 ). W 2008 r. natomiast przyszedł czas na Outlandera i kolejną generację Colta.

Fabryka NedCar mieści się w prowincji Limburgia, niedaleko Maastricht, jednego z najważniejszych europejskich węzłów komunikacyjnych na terenie Holandii, między Niemcami a Belgią. Zakład został otwarty 27 lipca 1968 r. przez holenderską królową Julianę i był odpowiedzią na rosnące potrzeby firmy motoryzacyjnej DAF. Od 30 marca 2001 r. spółka NedCar stała się w całości zależna od Mitsubishi Motors.

Zakłady zajmują łączną powierzchnię 927 tys. m2 (233 tys. m2 powierzchni zadaszonej) i wykorzystują zaawansowane technologicznie (ponad 600 robotów przemysłowych) oraz przyjazne środowisku procesy produkcyjne (certyfikaty ISO 14001 i EMAS).

Dyskusja

komentarzy