producenci i rynek

Nowa fabryka Audi w Chinach będzie produkować A3

Audi zwiększa swoje zaangażowanie w Chinach. Firma poinformowała właśnie, że od 2013 r. w nowej fabryce produkowana będzie trzecia generacja modelu A3. Koncern w ciągu najbliższych kilku lat będzie w stanie produkować w Chinach 700 tys. sztuk aut rocznie.

Nowa fabryka Audi powstanie w mieście Foshan, na powierzchni stu hektarów. W fabryce od 2013 r., kiedy zakład ma rozpocząć produkcję, zatrudnienie ma znaleźć 4 tys. osób. Moce produkcyjne szacowane są na 150 do 200 tys. aut rocznie. Jak już wspominaliśmy na wstępie, w zakładzie ma być wytwarzana kolejna generacja Audi A3.

Niemiecka firma jest już obecna w Chinach od ponad 20 lat, a w jej fabryce w Changchun, na północy kraju powstają przedłużone wersje A4, A6, a także Q5. W ciągu kilku lat moce produkcyjne zakładu mają wzrosnąć do 500-550 tys. sztuk rocznie. Oznacza to, że Audi w Chinach będzie mogło produkować docelowo 700 tys. sztuk pojazdów rocznie.

Warto wspomnieć, że Audi jest liderem wśród marek premium w Chinach. Od stycznia do października 253 739 klientów zdecydowało się na jeden z modeli marki, co oznacza wzrost sprzedaży o 32 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Plany przewidują, że do końca 2011 r. nabywców znajdzie ponad 300 tys. aut Audi.

Dyskusja

komentarzy