producenci i rynek

Nowy Accent już za 13 350 złotych

Nowy Hyundai Accent wchodzi właśnie na polski rynek. Nie dość, że ma atrakcyjnie skalkulowaną cenę, to jeszcze można skorzystać z promocyjnego kredytu. Oprócz tego na rynku debiutuje terenowy Santa Fe. Ale to nie koniec atrakcji…

Najtańszy Accent kosztuje 44 500 złotych. Auto ma silnik 1,4 97 KM, 2 poduszki, ABS z EBD, wspomaganie kierownicy, centralny zamek, „elektrykę” szyb, regulację wysokości fotela kierowcy i kilka innych wynalazków przydatnych każdego dnia. Najtańsza wersja z silnikiem 1,6 litra 112 KM to wydatek 48 500 złotych. Chcesz Diesla? Ok., nie ma problemu. Najtańszy „klekot” (1,5 CRDi 110 KM) to wydatek 53 500 złotych.

Niezależnie od wersji wyposażenia, rodzaju nadwozia czy wersji silnikowej dopłata za lakier metalik wynosi 1500 złotych. Nowego Accenta można już zamawiać w salonie. Jeśli akurat nie dysponujesz odpowiednią gotówką, skorzystać możesz z kredytu 30/70 lub 50/50. W pierwszym przypadku Akcent może być Twój już za 13 350 złotych. Resztę trzeba zapłacić po roku. Bez odsetek i prowizji.

Druga nowość Koreańczyków to SUV Santa Fe. W ofercie tylko jeden silnik – 2,2 CRDi o mocy 150 KM, ale za to trzy wersje wyposażenia (Style, Premium, Executive) i dwa warianty konfiguracji wnętrza (5- lub 7-miejscowy). Najtańszy model Style (6 airbagów, klima automatyczna, radio CD, 17-calowe obręcze, podgrzewane fotele) to wydatek 139 900 złotych. Lakier metalik kosztuje 3 tys., skrzynia automatyczna 10 tys., natomiast dwa dodatkowe miejsca w bagażniku to wydatek 3 tys. złotych za sztukę.

Pozostałe modele objęte są atrakcyjnymi promocjami. Mniejszego Getza można kupić albo o 6 tys. złotych taniej, albo z pakietem ubezpieczeń AC/OC/NM gratis. Na Accenta poprzedniej generacji i Elantrę producent oferuje 6-tysięczny upust, natomiast na Sonatę aż 8 tys. złotych. W przypadku modelu Tucson istnieją dwie możliwości zaoszczędzenia – albo upust o wartości 10 tys. złotych, albo leasing 0%. Każda opcja się opłaca. Podobne pole do manewru mają Ci klienci, którzy myślą o zakupie poprzedniej wersji Santa Fe. Oni również mogą skorzystać z leasingu 0% lub z rabatu o wartości 14 tys. złotych. Wszystkie promocje trwają do końca czerwca bieżącego roku. Natomiast w dniach 10-14 maja odbędą się Dni Otwarte w salonach Hyundai.

Dyskusja

komentarzy