producenci i rynek

Nowy Aston Martin Vanquish supersamochodem z centralnie umiejscowionym silnikiem

Aston Martin konsekwentnie powiększa swoją gamę modelową. W nieodległej przyszłości poznamy unikalny supersamochód tej marki, korzystający po raz pierwszy z jednostki umiejscowionej centralnie.

Co więcej – model ten zostanie opatrzony nazwą Vanquish. Czy będzie to kolejne auto agenta 007? Kto wie – jak podkreśla Marek Reichman, szef stylistów Astona, nazwa Vanquish jest niezwykle ważna dla marki i zasługuje na odpowiednie auto. W przypadku DBS-a zdecydowano się na zachowanie nawiązań do poprzedników, zaś Vanquish powróci jako coś zupełnie nowego.

Nowy Aston Martin Vanquish będzie rywalem dla takich aut jak Ferrari 488 GTB, Lamborghini Huracan czy McLaren 720S. Reichman zwrócił uwagę na fakt, iż wiele inspiracji (jak i doświadczenia w budowie tego auta) zostanie zaczerpniętych wprost z modelu Valkyrie, czyli nadchodzącego hipersamochodu tej marki bazującego na technologii z Formuły 1. Nowy Vanquish najprawdopodobniej wykorzysta 4-litrowe V8 z Affalterbach, które aktualnie montowane jest w nowym Vantage’u i słabszej wersji DB11.

Dyskusja

komentarzy