producenci i rynek

Nowy Mercedes Klasy B nie będzie już minivanem

A przynajmniej nie będzie wyglądał jak takowy – trzecia generacja Klasy B będzie przypominała nieco podniesionego hatchbacka przy jednoczesnym zachowaniu przestronnego wnętrza.

Zamaskowany egzemplarz przyłapano podczas testów w mroźnej Skandynawii. Maskowanie jest wyraźnie zredukowane – oznacza to, że nowa Klasa B może zadebiutować razem z modelem z literą A. Jak widać na zdjęciach bryła tego auta jest wyraźnie lżejsza, a sam samochód stał się nieco zgrabniejszy.

Nowy Mercedes Klasy B bazować będzie na płycie podłogowej nowej Klasy A. Z tym modelem dzielić też będzie większość jednostek napędowych – włącznie z hybrydą korzystającą z instalacji 48V. Pod maską znajdą się silniki generujące od około 110 do 220 koni mechanicznych mocy. W ofercie pojawi się także wersja z napędem 4MATIC.

Wnętrze Klasy B również będzie mocno zbliżone do tego z Klasy A. Nowością będzie system inforozrywki MBUX – zadebiutuje on już na początku przyszłego roku podczas targów CES w USA. Ma zapewniać jeszcze większy komfort obsługi przy jednoczesnym wprowadzeniu wielu udogodnień, które mają zwiększać przyjemność z użytkowania auta.