producenci i rynek

Odświeżone Renault Twingo w Polsce od 31 950 zł

Na początku przyszłego roku w polskich salonach pojawi się odświeżone Renault Twingo. Początkowo będzie dostępne z jednym silnikiem 1.2 16v i w trzech wersjach wyposażenia: Access, Wind i Dynamique. Ceny mają się zaczynać od 31 950 zł.

Sam producent przyznaje się, że druga generacja Renault Twingo zatraciła kształt kultowej poprzedniczki. Charakter ma zmienić prezentacja odświeżonego modelu, który pojawi się w polskich salonach na początku przyszłego roku. I to nie tylko sympatyczna prezencja przedniej części nowego Twingo, czy dość oryginalny wygląd tylnej części z oryginalnie podzielonymi lampami mają na to wpłynąć. Głównym atutem ma być możliwość indywidualizacji, które zapewni małe Renault.

A zatem klient będzie mógł wybierać m.in. spośród 24 kombinacji felg/kołpaków i 20 różnych naklejek dachowych (500 zł). Ponadto będzie można wybrać, w jakim kolorze zostaną polakierowane obudowy lusterek i listwy boczne (100 zł). Także wnętrze zostało poddane indywidualizacji, gdzie wprowadzono różnokolorowe elementy obsługi (pokrętła panelu nawiewu, kratki nawiewu, obudowa zegarów). Przy wielu kolorach nadwozia (w tym nowych: Róż Fuksja, Niebieski Lazurowy i Żółty Sirius dla R.S.) oraz trzech wersjach wyposażenia daje to ogromne możliwości, a jak duże, pokaże to wkrótce 3-wymiarowy konfigurator, który zostanie uruchomiony na stronie Renault.

Wzbogacono także elementy wyposażenia. Hołdem dla miłośników pierwszego Twingo bez wątpienia będzie wprowadzenie do oferty płóciennego, otwieranego dachu, który będzie uzupełnieniem dla dostępnego wcześniej szklanego. Nowością będzie także seria multimedialnych radioodtwarzaczy, do których będzie można podpiąć np. iPod’a lub iPod’a Touch. Będzie potrafił także połączyć się ze Smartfonem i w czasie rzeczywistym analizować nasz styl jazdy oraz, co najciekawsze, poprawiać popełniane błędy poprzez wyświetlanie odpowiednich wskazówek (moment zmiany biegu czy możliwości oszczędzania paliwa).

Odświeżone Renault Twingo zadebiutuje w polskich salonach na razie z jednym silnikiem benzynowym – 1.2 16v o mocy 75 KM. W późniejszym czasie do oferty dołączy odmiana wyposażona w 5-biegową skrzynię automatyczną oraz 133-konna jednostka 1.6 16v, która będzie oferowana w wersji Renault Sport. Na razie trudno powiedzieć, czy pojawią się w ogóle pozostałe silniki: benzynowe 1.2 TCe 100 KM oraz wysokoprężne 1.5 dCi 75 i 85 KM.

Na razie Renault ujawniło tylko ceny poszczególnych wersji Twingo: Access – 31 950 zł, Wind – 34 950 zł oraz Dynamique – 39 950 zł. Jak będą wyposażone, dowiemy się zapewne z początkiem przyszłego roku, kiedy auto trafi do dilerów.

Dyskusja

komentarzy