producenci i rynek

Opel Tigra TwinTop późnym latem

W kilka miesięcy po prezentacji Tigry TwinTop, Opel podał do publicznej wiadomości jej ceny. Także nie jest już tajemnicą data rozpoczęcia sprzedaży, która w Niemczech przewidywana jest na koniec lata.

Dzięki inteligentnej konstrukcji dachu, nowy Opel może być sportowym coupe i stylowym cabrio zależnie od pogody lub… humoru kierowcy. Często jednak tak szerokie możliwości windują cenę samochodu do niebezpiecznie wysokich rozmiarów. W przypadku Tigry TwinTop niestety potwierdza się ta reguła.

Najtańsza wersja z silnikiem 1.4 90 KM kosztuje prawie 17 tys. euro (około 78 tys. zł), mocniejsza Tigra 1.8 125 KM to już wydatek prawie 18 tys. euro (w przybliżeniu 82 tys. zł).

Dla porównania – najtańszy Peugeot 206 CC 1.6 110 KM kosztuje około 74 tys. zł, natomiast zakup Citroena C3 Pluriela 1.4i 75 KM uszczupli nasz portfel o niecałe 62 tys. zł. co więcej, obaj konkurenci oferują miejsce dla czterech pasażerów, podczas gdy Tigra TwinTop wyłacznie dla dwóch.

Jednak w przypadku samochodów lifestylowych cena nie gra decydującej roli podczas zakupu. Bardziej liczą się emocję, czynnik X oraz to „coś”, co sprawia, ze kupujemy właśnie ten a nie inny model. A wspomniane wcześnie samochody to doskonałe przykłady modeli podkreślających nasz styl życia. Tak więc czy kilka tysięcy różnicy stanowi jakiś poważny problem?

Dyskusja

komentarzy