producenci i rynek

Renault Twingo R.S. i Megane R.S. Red Bull Racing RB7 w Polsce

Fani Formuły 1 i zespołu Red Bull Racing znów mają powody do radości. Po modelu Clio R.S. do polskich salonów sprzedaży trafiają kolejne dwa wyjątkowe auta: Twingo R.S. i Megane R.S. sygnowane logiem mistrzów świata. Chętni do ich zakupu muszą dysponować kwotą 57 990 zł lub 109 950 zł.

Serią Red Bull Racing RB7 Renault świętuje Mistrzostwo Świata zdobyte przez team, którego bolidy napędzane są jednostkami francuskiego producenta. Pierwszym z serii specjalnych modeli oznaczonych logo Red Bull Racing było Clio R.S. Duża popularność pojazdu skłoniła koncern do prezentacji dwóch kolejnych odmian powstałych na bazie Twingo R.S. i Megane R.S.

Oba auta przykuwają uwagę czarnym lakierem nadwozia (Czarny Etoile), z którym kontrastują pomalowane na żółto elementy nadwozia (przednia listwa, obudowy lusterek, tylny dyfuzor). Do tego dochodzi motyw szachownicy umieszczony na dachu oraz logo teamu Red Bull Racing umieszczone na bokach pojazdu.

We wnętrzu Twingo R.S. czekają na nas żółte szwy, które dostrzeżemy na kierownicy, fotelach i osłonie zegarów. Deskę rozdzielczą pokryto za to czarnym, lśniącym lakierem. Megane R.S. kusi sportowymi bądź też kubełkowymi fotelami Recaro (w zależności od rynku), a w obu pojazdach znajdziemy tabliczkę z oznaczeniem serii oraz logo Renault Sport na gałce dźwigni zmiany biegów.

Fani sportowej jazdy na pewno ucieszą się z systemu R.S. Monitor, który wyświetla parametry jazdy, oferując m.in. automatyczny pomiar przyspieszeń od 0 do 100 km/h, ustawiania parametrów pracy pedału przyspieszenia itp. Opisywane auta zyskały zawieszenie Cup, które w Megane łączone jest z samoblokującym mechanizmem różnicowym. Kompaktowy Francuz posiada także zaciski Brembo malowane na czerwono.

Do napędu Twingo R.S. służy 1,6-litrowy motor o mocy 133 KM i 160 Nm dostępnych od 4400 obr/min. W Megane R.S. czeka na nas 2-litrowy silnik oddający w ręce kierowcy 250 KM oraz 340 Nm. Jeśli chcesz poszaleć, wybierasz tryb Sport i zyskujesz dodatkowe 15 KM i 20 Nm. W zależności od kraju model ten wyposażany będzie także w system Stop&Start.

Renault Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 zostało w Polsce wycenione na minimum 57 990 zł. Chcąc się stać właścicielem Megane R.S. Red Bull Racing RB7, trzeba wyłożyć 109 950 zł i mieć dużo szczęścia. Dlaczego? Dlatego, że do Polski trafi tylko 10 sztuk tego auta. A chętnych zapewne będzie więcej.

Dyskusja

komentarzy