producenci i rynek

Tata Nano: Crash test i pierwsza dostawa do klienta

Kolejny raz sporo mówi się o najtańszym pojeździe świata – Tata Nano. Pierwszym powodem są testy zderzeniowe, jakim autko zostało ostatnio poddane. Drugim – pierwsza dostawa samochodu na rodzimym rynku, do klienta z Bombaju.

Crash testy zostały przeprowadzone w brytyjskim centrum MIRA koło Birminghamu, w celu uzyskania odpowiedzi, czy najtańszy pojazd świata jest w stanie sprostać surowym wymogom bezpieczeństwa, obowiązującym w Europie. Próba obejmowała zderzenie czołowe z przesunięciem oraz uderzenie boczne. Autko w azjatyckiej specyfikacji, wyposażone dodatkowo w przednie poduszki powietrzne, przeszło wszystkie próby pozytywnie.

Samochód ma pojawić się na Starym Kontynencie w 2011 r. Tata Nano Europa ma spełniać surowe normy bezpieczeństwa oraz emisji spalin. Ponadto będzie dłuższe o 15 cm i szersze o 5 cm w stosunku do obecnie sprzedawanej odmiany modelu, który w wersji LX i srebrnym kolorze trafił właśnie do pierwszego szczęśliwego właściciela w Indiach. Tego samego dnia pojazd odebrało także dwóch innych klientów.

Uroczystość przekazania aut odbyła się w punkcie dilerskim Taty – Concorde Motors. Prezes firmy – pan P. Ratan N. Tata powiedział: „Mam nadzieję, że Tata Nano przyniesie przyjemność korzystania z motoryzacji tym, którzy będą kupować swój pierwszy samochód, a także osobom posiadającym już swój samochód, ale chcącym przestawić się na nowoczesny i bardziej przyjazny środowisku pojazd miejski”.

Dyskusja

komentarzy