producenci i rynek

Volkswagen Amarok Ultimate dostępny od 131 751 zł

Volkswagen przedstawił nową wersję swojego pickupa. Amarok, bo o nim mowa, zyskał jeszcze bardziej prestiżowy, bogato wyposażony wariant Ultimate. Główną cechą nowego Volkswagena Amaroka jest odświeżony wygląd przedniej części nadwozia. Na polskim rynku ceny netto wersji Ultimate zaczynają się od 131 751 zł.

Amarok Ultimate bazuje na bogato wyposażonej wersji Highline. Został jednak wzbogacony o kilka elementów, dzięki którym stał się najbogatszą dostępną odmianą tego modelu. Przód pojazdu zyskał nowy, bardziej wyrazisty charakter, a to za sprawą zamontowanych reflektorów bi-ksenonowych ze zintegrowanymi światłami diodowymi do jazdy w dzień. Ich zastosowanie nie tylko zmienia wygląd samochodu, ale jednocześnie poprawia oświetlenie drogi.

Oprócz reflektorów zauważyć można również inne zmiany wizualne. Tylne światła zostały przyciemnione, a tablica rejestracyjna zyskała diodowe oświetlenie. Widać także kilka charakterystycznych elementów, jak chociażby srebrne obudowy lusterek zewnętrznych, srebrna osłona podwozia, czy chromowane rury nad skrzynią ładunkową i przy progach samochodu. Nowy Amarok porusza się na polerowanych, 19-calowych obręczach z lekkich stopów, co dodatkowo podkreśla jego charakter. Dostępnych jest kilka kolorów lakieru, w jakich dostępny jest nowy pickup Volkswagena i są to: biały Candy, Natural Grey, srebrny Reflex, niebieski Starlight, brązowy Toffee i czarny Deep.

Wnętrze Amaroka Ultimate zostało przyozdobione antracytowo-czarną tapicerką z Alcantary oraz specjalnymi welurowymi dywanikami. Samochód, oprócz wyposażenia wariantu Highline, seryjnie wyposażony jest w elektrycznie składane i ogrzewane lusterka zewnętrzne, ogrzewanie przednich foteli, system nawigacyjny RNS 315 oraz system Parkpilot z kamerą cofania Rear Assist.

Volkswagen Amarok Ultimate dostępny jest z dwoma silnikami TDI, które generują moc 140 lub 180 koni mechanicznych. Zależnie od potrzeb wybierać można między wersją z napędem na tylne koła, bądź też na wszystkie cztery, a także między manualną 6-biegową i automatyczną 8-biegową skrzynią biegów.

Najtańszy wariant nowego Amaroka w wersji Ultimate dostępny jest na polskim rynku za 131 751 zł netto (162 054 z VAT).

Dyskusja

komentarzy