producenci i rynek

Volkswagen Passat B8 w cenie od 90 790 zł

Choć Volkswagen nie przedstawił jeszcze szczegółowego cennika, to w polskich salonach sprzedaży można już zamawiać najnowszą generację Passata. 11 sierpnia w naszym kraju rozpoczęła się oficjalna przedsprzedaż wersji Limousine i Variant.

Na dobry początek Niemcy oferują klientom jeden silnik benzynowy i cztery jednostki wysokoprężne. Motor 1.4 TSI generujący 125 KM połączono z 6-biegową skrzynią ręczną. Podstawowym dieslem w gamie jest 1.6 TDI o mocy 120 KM (ze 6-stopniowym „manualem”). Bardziej wymagający nabywcy mają do wybory trzy wersje silnika 2.0 TDI o mocy: 150 KM, 190 KM i 240 KM. W odmianie 150 KM jako opcję można zamówić 6-stopniową skrzynię dwusprzęgłową DSG, która jest standardem w wersji 190 KM. Najmocniejszy w gamie 2.0 BiTDI o mocy 240 KM połączono standardowo z 7-biegowym DSG i napędem na wszystkie koła 4MOTION.

Volkswagen obiecuje, że dzięki obniżeniu masy i zastosowaniu systemów takich jak Start/Stop i tryb rekuperacji, zużycie paliwa w porównaniu z poprzednim Passatem zmalało nawet o 20 proc. Wszystkie silniki w gamie limuzyny z Wolfsburga spełniają normę emisji spalin EURO6. Producent przewiduje systematyczne uzupełnianie gamy o nowe jednostki, których będzie w sumie dziesięć (o mocy od 120 do 280 KM).

Najtańszy Passat Limousine w wersji Trendline został wyceniony na 90 790 zł. Bardziej praktyczna odmiana Variant to koszt co najmniej 95 190 zł. W tej kwocie nabywca dostanie całkiem bogate wyposażenie obejmujące takie elementy jak: w trzystrefowa klimatyzacja, system audio Composition Media, tylne światła LED-owe, czujnik deszczu, przyciemniane lusterko wsteczne, system automatycznego hamowania po kolizji, Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, czy elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold. Oprócz bazowej Trendline, klienci będą mogli wybrać bogatsze wersje wyposażenia Comfortline i Highline.

Nowego Volkswagena Passata można już zamawiać u polskich dealerów. Produkcja generacji B8 rozpocznie się w listopadzie i jeszcze tym samym miesiącu pierwsze egzemplarze zaczną trafiać do nabywców.

Dyskusja

komentarzy