producenci i rynek

Wyprodukowano milionowy egzemplarz Fiata Doblo

Kolejny model osiągnął pułap miliona wyprodukowanych egz. Tym razem tego zaszczytu dostąpił dostawczy Fiat Doblo. Nowy model, który niedawno wszedł do sprzedaży, ma spowodować, że liczba ta szybko zostanie powiększona. Na razie mamy kolejną okazję do świętowania.

Milionowy egzemplarz Fiata Doblo zjechał z linii produkcyjnych w fabryce Tofas w Bursa (w Turcji). Pojazd ten był pierwszym modelem przeznaczonym na eksport produkowanym w tym zakładzie. W mniej niż dziesięć lat obecności na rynku motoryzacyjnym, wyprodukowano ponad milion egzemplarzy samochodu, z których ok. 70 proc. było przeznaczonych na sprzedaż poza granicami Turcji.

W momencie zjechania z linii produkcyjnej milionowego Doblo koloru „kawa turecka” caffegrave turco, przeznaczonego na rynek lokalny, przy taśmie produkcyjnej oczekiwali m.in.: Dyrektor Generalny fabryki Tofas, Ali Pandir, a także Minister Przemysłu i Handlu, Nihat Ergün. Fiat Doblo powstał w 2000 r. Oferowany jest w wielu wariantach wyposażenia i różnych wersjach silnikowych, a wprowadzony został na rynki sprzedaży w 80 krajach.

Dyskusja

komentarzy