prototypy i wizje

2012 BMW Serii 3 (F30) – Wizje wg autoGALERIA.pl

Do rynkowego debiutu nowej Serii 3 jeszcze daleko. Nie przeszkodziło nam to jednak w przedarciu się przez kamuflaż, którym obklejone są prototypy, w ostatnim czasie intensywnie testowane na drogach. Oto F30, nowa odsłona bestsellera z Monachium.

W tym przypadku obyło się bez rewolucyjnych zmian. Nowa Seria 3 F30 odziedziczy wiele cech wyglądu swojego poprzednika. Zauważalny jest także zwrot w stronę nieco spokojniejszej szkoły designu, prezentowanej przez większą Serię 5. Ciekawym akcentem stylistycznym jest przetłoczenie na boku nadwozia, a właściwie dwie skośne linie, podkreślające dynamiczny charakter auta. W nowym modelu zwiększeniu ma ulec rozstaw osi, co z pewnością przełoży się na większą ilość miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.

W gamie silnikowej możemy spodziewać się oczywiście motorów benzynowych i wysokoprężnych. Po stronie turbodoładowanych “benzyniaków” znajdziemy m.in. 2-litrowe jednostki o mocy 184 KM lub 245 KM oraz 3-litrową, rzędową “szóstkę” o mocy 320 KM. Reprezentację diesli stanowić będą czterocylindrowe jednostki o pojemności 2 litrów, o mocy 143 KM i 184 KM. Nowością będzie Seria 3 z hybrydowym układem napędowym, prawdopodobnie składającym się z trzylitrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego, wspomaganego 54-konnym silnikiem elektrycznym.

Podobne artykuły