prototypy i wizje

2019 BMW Z4 – Wiemy jak wygląda [ZDJĘCIA]

No, prawie zdjęcia – ale wyciekły rysunki z urzędu patentowego, dzięki czemu już niemal na 100% wiemy, jak będzie wyglądać najnowsze coupe z Monachium.

Co widzimy na renderach opublikowanych przez Carscoops, które „wyciekły” z urzędu patentowego? Dwudrzwiowego roadstera, który czerpie z zeszłorocznego konceptu Z4. Ma miękki dach i (o dziwo) nieco inny front niż każde kolejne BMW, które debiutuje. Moje osobiste wrażenie – z przodu przypomina nieco… Fiata 124 Spider. Z kolei tył wygląda trochę jak seria 6, a trochę jak Mercedes AMG GT. Ale mimo tego, zapowiada się bardzo ciekawy samochód. Co jeszcze wiemy?

Znamy topową jednostkę napędową – ma to być Z4 M40i, z nieco podkręconym silnikiem 3.0 Twinturbo – ma on dysponować ponoć między 360, a 380 KM. Dostanie też obniżone, regulowane zawieszenie, a także „szperę” i całkowicie nową przednią oś. BMW obiecuje, że Z4 będzie „czystej krwi” roadsterem, który może konkurować z Porsche 718 Boxsterem. Przy pracach nad zawieszeniem pomagała też Toyota – w końcu na tej samej platformie ma zadebiutować (również w tym roku) nowa Supra.

Z4 zostanie oficjalnie pokazane latem, a publiczny debiut zaliczy podczas październikowych targów w Paryżu.

Dyskusja

komentarzy