prototypy i wizje

Teraz możesz zamówić Audi A8 w wersji Avant i Allroad. Musisz to jednak zrobić we Włoszech

Audi Avantissimo pozostało konceptem. Potem przyszła moda na SUV-y. Włoski tuner Castagna Milano „ratuje świat” planując budowę Audi A8 w wersji kombi.

Jeśli kojarzycie firmę Castagna Milano, to raczej z powodu ich projektów bazujących na Fiacie 500, mniej lub bardziej udanych. Poza tym Włosi przygotowali wiele lat temu projekt Rolls Royce’a Phantoma w wersji coupe (mniej udany od późniejszej odmiany fabrycznej). Teraz przyszła pora na Audi A8 w wersji kombi. Samochód, który miał szanse powstać niedługo po tym, jak Audi zaprezentowało show car Avantissimo. Ale nigdy nie powstał.

Włoska firma tuningowa i „coachbuildingowa” zaprezentowała dwie wizualizacje swojego projektu. Samochód ma bazować na nieprodukowanym już Audi A8 D4, na odmianie po liftingu z 2014 roku. Zakładamy jednak, że przebudują każdy egzemplarz, który do nich przyjedzie. Będzie to długie kombi – bazujące na A8 L. Nadwozie będzie wykonane z aluminium (jak to A8) i z włókna węglowego (zapewne nowa część nadwozia). Co ciekawe, nie postawiono na elegancję, tylko na „offroad”. To oczywiście dużo za dużo powiedziane, ale Castagna zrobiła coś w stylu A8 Allroada. Mamy więc czarny dach, srebrne relingi, wstawki w zderzaku udające osłony podwozia, srebrno-czarne progi oraz czarne łuki nadkoli.

Pod maską znajdzie się topowa jednostka z Audi A8 – W12 o pojemności 6,3 litra, mocy 500 KM i momencie obrotowym 625 Nm. Napęd – oczywiście Quattro. Bardzo słuszny wybór. Na razie Włosi opublikowali tylko skrawek informacji, ale w ciągu nadchodzących tygodni powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Dyskusja

komentarzy