prototypy i wizje

Elektryczne Infiniti będą inaczej stylizowane. Pierwszy koncept zadebiutuje w Detroit

Infiniti szykuje się do elektryfikacji swojej gamy. Zapowiedzią zmian ma być studyjny crossover, który zadebiutuje podczas targów w Detroit.

Infiniti w temacie elektryfikacji gamy modelowej jest mocno zacofane. To ciekawe, bo Nissan stał się w tej kwestii w zasadzie pionierem. Japończycy chcą jednak nadrobić zaległości – i to w bardzo dobrym stylu. Podczas styczniowych targów w Detroit zadebiutuje studyjny crossover tej marki, który będzie zapowiedzią pierwszego stricte elektrycznego modelu. Infiniti podkreśla, że samochód ten będzie zaprojektowany w zupełnie innym stylu – zachowa ducha Infiniti oraz „japońskie DNA projektowania”, aczkolwiek jednocześnie będzie mocno wyróżniać się na tle innych modeli tej marki.

Karim Habib, główny stylista Infiniti podkreśla, że będzie to dla marki początek nowej ery. Przyszłość na przynieść wiele nowych technologii oraz zmianę kierunku rozwoju Infiniti. Według wstępnych informacji produkcyjna wersja tego auta pojawi się najwcześniej w 2021 roku. Od tego momentu, czyli od 2021, wszystkie nowe modele będą częściowo lub całkowicie zelektryfikowane. Infiniti stawia tutaj na koncepcję samochodu elektrycznego ze spalinowym silnikiem pełniącym rolę tzw. range extendera, zapewniającego większy zasięg.

Dyskusja

komentarzy