prototypy i wizje

Ford EcoSport – Nadchodzi nowy Fusion

Poznajcie nowego Fusiona. Na razie w azjatyckiej formie, ale bardzo bliskiego temu, co już nie długo powinniśmy ujrzeć w Europie. To kolejny, globalny model, który ma za zadanie podbić serca klientów, chcących nabyć małego, kompaktowego SUV-a. Poznajmy Forda EcoSport.

Ford EcoSport to kolejny, światowy SUV marki, który wkracza na globalną arenę, chcąc podbić klasę kompaktowych aut wielozadaniowych. Rzut oka na stylistykę modelu od razu zdradza, z kim mamy do czynienia. Projektanci połączyli design Fiesty z Kugą i wyszło im całkiem przyjemne autko.

Trochę kontrowersji może budzić przednia część, z ogromnym wlotem powietrza, ale tak naprawdę to kwestia gustu. Cieszy w miarę wysoki prześwit, który pozwoli na bezproblemowe poruszanie się po miejskiej dżungli, a i w lekkim terenie pojazd powinien sobie sprawnie poradzić. Jednak umieszczenie koła zapasowego na klapie bagażnika to trochę przerost formy nad treścią.

Zdjęć wnętrza na razie nie ujawniono, ale spodziewamy się stylistyki, którą znamy już z Fiesty, Focusa, czy też Escape. O kwestiach technicznych też na razie niewiele wiadomo. Pod maską auta ma się znaleźć m.in. najnowszy silnik z serii Ecoboost. Jednostka o jednolitrowej pojemności, dzięki turbodoładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi osiąga moc 120 KM i 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Połączono ją z 5-stopniową skrzynią manualną.

Ford EcoSport zadebiutuje oficjalnie podczas New Delhi Auto Expo. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać jego amerykańskie odpowiedniki, a niewykluczone, że w marcu, w Genewie, będziemy podziwiać drugą generację Fusiona.

Dyskusja

komentarzy