Paryż 2014

Honda HR-V – Kontynuacja po latach

Podczas paryskiego Salonu Samochodowego Honda pokazała prototyp swojego nowego modelu, który wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim w przyszłym roku. Miejski SUV dostępny będzie z dwiema jednostkami napędowymi, a więc powinien zadowolić fanów zarówno benzyny, jak i Diesla.

Wciąż jeszcze można mówić o wielu niewiadomych dotyczących Hondy HR-V, ale dostępne są już pierwsze informacje. Najważniejszą z nich jest chyba gama dostępnych silników, w której znajdą się dwie jednostki – 1.5 i-VTEC oraz 1.6 i-DTEC. Oba silniki standardowo obsługiwane będą przez sześciobiegową skrzynię manualną, acz w wersji benzynowej możliwe będzie doposażenie o przekładnię CVT. Oba silniki należą do rodziny Earth Dreams Technology.

Samochód napędzany będzie tylko przy pomocy przedniej osi, co mimo nieco większego prześwitu niż w większości produkowanych samochodów, skazywać będzie model HR-V na głównie miejskie podróże. Również stylistyka, nawiązująca do samochodów typu coupe, wskazuje na miejski charakter pojazdu. Na kształt karoserii składają się przede wszystkim dynamicznie poprowadzone linie, które łączą w sobie sportowy charakter i stabilność auta terenowego.

Honda HR-V posiada także centralnie umieszczony zbiornik paliwa, co wpłynęło pozytywnie na przestronność i funkcjonalność przedziału pasażerskiego. Na poprawę praktyczności pojazdu wpływają również siedzenia wykonane w technologii Magic Seats, która pozwala na różne konfiguracje foteli, a także na złożenie tylnych siedzeń i uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi bagażnika.

Honda HR-V ma zadebiutować na rynkach europejskich latem przyszłego roku.

Dyskusja

komentarzy