prototypy i wizje

Honda i Acura w formie coupe

Honda w Detroit zaprezentowała zgrabne coupe, które podpowiada, jak będzie wyglądać następna generacja Accorda. Na tej samej wystawie amerykańska odnoga Hondy – Acura – też pokazała coupe, które anonsuje następną generację modelu NSX.

Accord Coupe Concept prezentuje kierunek stylistyczny, którym podąża Honda przy projektowaniu kolejnej, ósmej generacji Accorda. Auto jest przystojne, „silne”, proporcjonalne, poprawne. Trudno jednak paść przed nim na kolana w niemym zachwycie.

Pod maską silnik V6, który według Hondy jest mocny, oszczędny i proekologiczny. Ciekawostka techniczna: przednia część auta jest tak pomyślana, że w razie wypadku rozprasza energię tak skutecznie i na tak dużym obszarze, że autu niestraszne nawet wypadki z wysokimi i potężnymi SUV-ami. Takim rozwiązaniem dysponuje już najnowszy Civic i ostatnia generacja CR-V.

Druga nowość to też coupe, które gra w zupełnie innej lidze. Acura Advanced Sports Car Concept (prototyp zaawansowanego samochodu sportowego) to śmiała i odważna forpoczta następcy modelu NSX. Auto bardziej znane jest pod marką Hondy. Wielu określa Hondę NSX mianem japońskiego Ferrari. Coś w tym jest.

Acura ASCC jest niziutka (1,2 m), szeroka (prawie 2 m), średnio długa (4,6 m z ogonkiem) i rozkraczona (rozstaw osi to prawie 2,8 m). Koła z przodu mają 19, z tyłu 20 cali. Sylwetka to w dużym stopniu dzieło nowoczesnej technologii i obezwładniających emocji. Przy tym aucie kopary opadają. Po prostu. Silnik V10 umieszczono z przodu. Moc przenoszona jest na tył. Hamulce są z włókna węglowego. Z tyłu cztery wydechy i dyfuzor. Mniam!

Decyzja o produkcji seryjnej obu aut nie została jeszcze podjęta. Wierzymy jednak w zdrowy rozsądek Hondy. Już czekamy na ceny wersji standardowych, dokładną listę opcji, paletę kolorów i atrakcyjne formy kredytowania Acury/Hondy NSX i Accorda Coupe.

Komentarze w temacie pt. Honda Accord Coupe Concept i Honda NSX na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy