prototypy i wizje

Honda Urban EV zbliża się do premiery. Co o niej wiemy?

Pierwszy oferowany w Europie całkowicie elektryczny model Hondy przechodzi ostatnie testy. Już niedługo powinniśmy poznać szczegóły, ale już teraz wiemy co nieco.

Nowy model będzie rozwinięciem prototypu Honda Urban EV. Jest jednak niemal pewne, że samochód otrzyma inną nazwę. I to już niedługo, bo „elektryk” spod znaku Hondy powinien zostać pokazany na targach w Genewie, w marcu tego roku. Będzie to jednak niemal produkcyjny prototyp – wersja całkowicie seryjna, wg źródeł z wewnątrz koncernu, zostanie pokazana we wrześniu we Frankfurcie.

Na zdjęciach mamy okazję zobaczyć mocno zamaskowany prototyp, jednak forma samochodu jest już niemal finalna. Patrząc na kształt nadwozia, przednie i tylne światła można zauważyć, że zmiany w stosunku do Urban EV będą raczej kosmetyczne. Zmieniły się za to drzwi. Zamiast otwieranej do tyłu jednej pary znajdziemy bardziej praktyczne czworo drzwi, otwieranych w klasyczny sposób.

„Urban EV” będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie skonstruowanej dla samochodów elektrycznych. Auto będzie o ok. 10 cm krótsze od Jazza, będzie więc konkurencją zarówno dla Renault ZOE, jak i dla VW e-Up!, Fiata 500e oraz nadchodzących elektrycznych wersji Opla Corsy i Citroena C1. Honda planuje sprzedawać w Europie ok. 5 000 sztuk rocznie i będzie to pierwszy przystanek na drodze to zmodyfikowania gamy marki. Do 2025 roku Japończycy chcą, aby na Starym Kontynencie 2/3 sprzedawanych samochodów było w jakiś sposób zelektryfikowanych.

Dyskusja

komentarzy