prototypy i wizje

Hyundaiu, zrób to. N Roadster to genialny pomysł na konkurenta Miaty

To mógłby być najciekawszy roadster na rynku. Czy Hyundaia stać na tak odważną decyzję?

Wyobraźcie sobie, że Albert Biermann wraz ze swoim zespołem odpowiadającym za Hyundaie z logo N oraz m.in. za Kię Stinger siada do stołu z projektantami sportowego dwuosobowego roadstera. Cel jest jeden – stworzyć atrakcyjną konkurencję dla Mazdy MX-5, Fiata 124/Abartha 124 i BMW Z4. Kluczowe elementy to oczywiście napęd na tylną oś oraz rewelacyjne prowadzenie. Widzicie to? Hyundai N Roadster byłby tym, czego potrzebujemy w czasach coraz nudniejszej motoryzacji.

Koreański grafik Yeonjoon Park stworzył swoją wizję takiego auta z logo Hyundaia. I wiecie co? Naszym zdaniem Hyundai powinien wysłać po tego Pana prywatny odrzutowiec, w międzyczasie uruchamiając cały cykl projektowy dla takiego samochodu. Park stworzył bowiem wizję bardzo ciekawego wizualnie samochodu, który byłby idealną odpowiedzią na legendarną Miatę. A patrząc na możliwości producenta mógłby to być fantastycznie jeżdżący roadster, dający bardzo dużo radości z jazdy.

Yeonjoon Park połączył w swojej koncepcji elementy z wielu nowych aut Hyundaia, wpasowując je w lekką i bardzo zgrabną wizualnie bryłę klasycznego roadstera. Świetnie dobrane przetłoczenia oraz ciekawa lotka na tylnej klapie sprawia, że uto to wygląda zadziornie, a jego forma jest niemal gotowa do seryjnej produkcji. Niestety, Hyundai póki co takiego pojazdu nie ma w planach. Segment roadsterów kurczy się, a jedynie najmocniejsi zawodnicy mogą cieszyć się bezpieczną pozycją na rynku.

Źródło: Yeonjoon Park Behance.net

Dyskusja

komentarzy