Frankfurt 2013

Infiniti Q30 Concept – Mieszanka stylów

Infiniti konsekwentnie odnawia i unowocześnia swe oblicze. Po nowym Q50 przychodzi czas na premierę modelu Q30. Na razie w formie koncepcyjnej, ale będącego zapowiedzią nowego, kompaktowego auta, które wkrótce ma uzupełnić ofertę marki. Jest na co czekać?

Japończycy twierdzą, że Q30 Concept to taka mieszanka stylów, pojazd, który ma się wymykać jednoznacznym klasyfikacjom. My na ujawnionym zdjęciu widzimy dynamicznie stylizowanego hatchbacka, który ma szansę trafić do dużo młodszej niż dotychczas klienteli marki, a o to producentowi przede wszystkim chodzi.

Design modelu prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Samą stylistykę znamy już z Q50, ale tutaj nadano autu więcej charakteru i dynamiki, m.in. dzięki wyrazistym przetłoczeniom. Specjalne osłony nadkoli i progów mają budzić w nas wrażenie obcowania z crossoverem. Swoje robią również ciekawie stylizowane felgi, brak klamki w tylnych drzwiach, a także charakterystycznie narysowany słupek C.

Jak na razie niezbyt wiele wiadomo na temat konceptu. Zadebiutuje on oficjalnie podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Infiniti Q30 Concept to zapowiedź kompaktowego modelu, który ma przyciągnąć do salonów młodszych klientów szukających niebanalnego, wyrazistego pojazdu.

Dyskusja

komentarzy