Genewa 2014

Infiniti Q50 Eau Rouge Concept z 568-konnym silnikiem

W Detroit Infiniti zaprezentowało Q50 Eau Rouge, który jest odpowiedzią na sportowe sedany klasy premium. Samochód prezentowany był z bardzo ciekawym pakietem zmian nadwoziowych, ale bez silnika. W Genewie to się zmienia. Sercem tego wyczynowca będzie motor 3.8 V6 o mocy 568 KM.

Przypomnijmy, że zaprezentowane w Detroit Infinti Q50 Eau Rouge Concept to sportowy sedan, gotowy do rywalizacji z autami premium spod znaku AMG, M GmbH, czy też quatrro GmbH. Samochód wyróżnia się dopracowanym aerodynamicznie pakietem ospojlerowania wykonanym z karbonu, podobnie jak dachem i obudowami lusterek. Całość uzupełniają 21-calowe alufelgi, wentylowana maska i ognisty, czerwony lakier.

Samochód wzbudził ogromne zainteresowanie, nie tylko w USA, ale miał jeden feler. Japończycy nie ujawnili, jaki napęd przewidzieli dla swego projektu. Aż do teraz. Bo oto Q50 Eau Rouge Concept przyjeżdża do Genewy z nową jednostką napędową, która gwarantuje mu iście wyczynowe osiągi. Pod maską znalazł miejsce turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3,8 litra. Dysponuje on mocą 568 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Te parametry pozwalają autu na osiągnięcie „setki” w mniej niż 4 s., zaś prędkość maksymalna wynosi 290 km/h. Jednostkę zestawiono z 7-stopniową przekładnią automatyczną z opcją zmiany biegów łopatkami przy kierownicy. W aucie zastosowano też, dobrze znany z innych modeli marki, system napędu na cztery koła z rozdziałem momentu obrotowego na oś przednią i tylną w proporcjach 50/50. Jak na razie nie zapadła jeszcze decyzja o seryjnej produkcji Q50 Eau Rouge Concept, ale mamy nadzieję, że entuzjastyczne przyjęcie pozwoli szybko zmienić ten stan rzeczy.

Dyskusja

komentarzy