Genewa 2015

Infiniti QX30 Concept – Elegancja nie tylko w mieście

Na długo przed rozpoczęciem Salonu Samochodowego w Genewie, Infiniti postanowiło przedstawić swój najnowszy samochód koncepcyjny. QX30 Concept pokazany został wówczas jedynie od tyłu, a my dowiedzieliśmy się tylko tyle, że będzie crossoverem. Dziś wiemy o nim trochę więcej.

Infiniti QX30 Concept to próba wejścia luksusowej marki do segmentu aut kompaktowych. Nadwozie crossovera w wydaniu bardziej sportowym i prestiżowym? Czemu nie.

Założeniem konstruktorów było dotarcie do zupełnie nowej grupy odbiorców na rynku. Mieliby to być ludzie cechujący się indywidualizmem i dynamicznym stylem życia, dla których bardzo ważne są kariera i miejskie otoczenie. Samochód koncepcyjny ma posłużyć jako wizja odpowiedniego crossovera, który być może w niedalekiej przyszłości faktycznie pojawi się na rynku.

Auto łączy w sobie wyraziste linie sportowego coupe z napędem na cztery koła i funkcjonalnością crossovera. Zdaniem producenta ma to być idealne połączenie dla osób spędzających większość czasu w mieście, które lubią od czasu do czasu zapuścić się nieco dalej, poza miejską dżunglę.

To, co widać z zewnątrz, to przede wszystkim wysokie nadwozie, felgi w rozmiarze 21 cali, duże opony i obniżony zderzak. Cechy te natychmiast zdradzają, że mamy do czynienia z prawdziwym, nieterenowym crossoverem.

Nie wiadomo natomiast nic o właściwościach jezdnych. Nie są znane ewentualne jednostki napędowe, jakie mogłyby znaleźć się w wersji produkcyjnej, ani też nie zostały podane ewentualne elementy wyposażenia.

Można zatem przypuszczać, że Infiniti jest dopiero we wczesnej fazie prac nad nowym modelem, bądź też – że QX30 Concept nie doczeka się wersji produkcyjnej i jest jedynie pokazem możliwości designerskich marki.

Dyskusja

komentarzy